English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Gary Moore - "Love Can Make A Fool Of You" (audio)

Ο δίσκος του Gary Moore "How Blue Can You Get"
Νέο υλικό του Gary Moore άκουσαν φέτος οι φίλοι του Ιρλανδού κιθαρίστα, δέκα χρόνια μετά τον θάνατό του. Ο δίσκος "How Blue Can You Get" κυκλοφόρησε τον περασμένο Απρίλη και περιλαμβάνει οκτώ ακυκλοφόρητα τραγούδια (ή έστω ακυκλοφόρητες εκδοσεις τους), τέσσερα δικά του και άλλες τόσες διασκευές - προσεγγίσεις πάνω σε κομμάτια που έγιναν γνωστά (κυρίως) από τους Elmore James, Sonny Thompson, Memphis Slim και BB King...

Artist: Gary Moore
Birth name: Robert William Gary Moore
Born: 4 April 1952 (Belfast, Northern Ireland)
Died: 6 February 2011 (Estepona, Spain)
Genre: Blues, Hard Rock, Heavy Metal
Occupation: Musician, songwriter
Instruments: Vocals, Guitar, Bass, Keyboards
Years active: 1968–2011

Audio: "Love Can Make A Fool Of You"
Album: "How Blue Can You Get"
Release date: April 30th, 2021
Label: Mascot Label Group
Format: CD, Vinyl

Track listing:
1. I'm Tore Down
2. Steppin' Out
3. In My Dreams
4. How Blue Can You Get
5. Looking At Your Picture
6. Love Can Make A Fool Of You
7. Done Somebody Wrong
8. Living With The Blues

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου