English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Steve Hackett - "Peace" (video)

Διπλή δισκογραφική παρουσία το 2019 για τον Steve Hackett. Στις αρχές του έτους κυκλοφόρησε τον δίσκο "At The Edge Of Light", ενώ στα τέλη Οκτωβρίου θα "βγάλει" το "ζωντανά" ηχογραφημένο album "Genesis Revisited Band & Orchestra: Live". To τραγούδι "Peace" συνδέεται και με τους δύο δίσκους. Πως; Στο στουντιακό album υπάρχει σε ακουστική μορφή (audio), στο live στην οπτικοποιημένη μορφή του (βίντεο)...

Το βίντεο του Steve Hackett για το "Peace" από το album "At The Edge Of Light"
Artist: Steve Hackett
Birth name: Stephen Richard Hackett
Born: 12 February 1950
Occupations: Musician songwriter producer
Instruments: Guitar, vocals
Years active: 1970-present

Video: "Peace"
Album: "At The Edge Of Light"
Type: Full length
Release date: January 25th, 2019
Genre: Progressive rock
Label: Inside Out Music
Format: CD, CD+DVD, 2LP, Digital

Track listing:
01. Fallen Walls and Pedestals
02.Beasts in Our Time
03. Under the Eye of the Sun
04. Underground Railroad
05. Those Golden Wings
06. Shadow and Flame
07. Hungry Years
08. Descent
09. Conflict
10. Peace

Musicians:
Steve Hackett - guitars
Durga McBroom - vocals
Lorelei McBroom - vocals
Nick D'Virgilio - drums
Simon Phillips - drums
Sheema Mukherjee - sitar
Gulli Briem - drums, percussion
Malik Mansurov - tar
Jonas Reingold - bass guitar
Paul Stillwell - didgeridoo
Rob Townsend - saxophone, bass clarinet, duduk
Amanda Lehmann - vocals
John Hackett - flute
Gary O'Toole - drums
Roger King - keyboards
Ben Fenner - keyboards
Dick Driver - double bass
Christine Townsend - violin, viola


Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου