English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Lee Aaron - "Diamond Baby" (video)

Η παρούσα ανάρτηση είναι εξαιρετικά αφιερωμένη σε όσους είχαν αφίσα της Lee Aaron (και λοιπών "Metal Queens") στο δωμάτιό τους την δεκαετία του ογδόντα. Σε αυτούς απευθύνεται. Οι υπόλοιποι δεν θα "νιώσουν"! Λοιπόν, ο δωδέκατος στουντιακός full length δίσκος της Lee Aaron κυκλοφορεί ήδη. Ο διάδοχος του album "Fire and Gasoline" (2016) της Καναδής τραγουδίστριας τιτλοφορείται "Diamond Baby Blues" και "βγήκε" στα τέλη Απριλίου...

Το βίντεο της Lee Aaron για το "Diamond Baby" από το album "Diamond Baby Blues"
Artist: Lee Aaron
Birth name: Karen Lynn Greening
Born: July 21, 1962 (age 56)
Country of origin: Canada
Location: Belleville, Ontario
Occupations: Singer, songwriter
Instruments: Vocals
Years active: 1980-present

Video: "Diamond Baby"
Album: "Diamond Baby Blues"
Type: Full length
Total Length: 50:59
Release Date: April 27th, 2018
Label: Big Sister Records

Track listing:
01. Diamond Baby Blues 3:29
02. Mistreated 7:11
03. American High 4:12
04. I'm A Woman 4:27
05. Mercy 3:37
06. The Best Thing 6:32
07. Black Cat 4:40
08. Hard Road 4:01
09. In The Bedroom 3:15
10. Cut Way Back 4:10
11. You're No Good 2:51
12. My Babe 2:34


2 σχόλια:

  1. Τι μου θύμησες ρε φίλε. Εκείνη την αφίσα του Metal Hammer με τις Metal Queens. Είχε Lee Aaron, Doro, νομίζω Ann Boleyn, τις υπόλοιπες δεν τις θυμάμαι. Όποιος θυμάται συμπληρώνει τα ονόματα. Τρομερή αφίσα.

    ΑπάντησηΔιαγραφή
    Απαντήσεις
    1. Αχα, την είχα κι εγώ την αφίσα. Θυμάμαι ότι είχε ακόμη τις Vixen και την Betsy (Bitch). Οι υπόλοιπες μου διαφεύγουν. Θρυλική η photo της Lee Aaron με το σπαθί...

      Διαγραφή