English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Steve Hackett - The Night Siren (videos + audio)

Ένας από τους πλέον αγαπημένους μου καλλιτέχνες, ο Steve Hackett, επιστρέφει δισκογραφικά δύο χρόνια μετά το εξαιρετικό "Wolflight". Ο σπουδαίος συνθέτης / κιθαρίστας (που έγινε γνωστός ως μέλος των Genesis) κυκλοφορεί σήμερα το εικοστό πέμπτο "στουντιακό" album, το οποίο τιτλοφορείται "The Night Siren"...

Artist: Steve Hackett
Birth name: Stephen Richard Hackett
Born: 12 February 1950 (age 67)
Occupations: Musician songwriter producer
Instruments: Guitar, vocals
Years active: 1970-present

Videos και audios από το album του Steve Hackett "The Night Siren"

1. Video: "Behind The Smoke"
2. Video: "El Niňo" (Live Rehearsal)
3. Audio: "In The Skeleton Gallery"
4. Video: Track by Track (part I)
4. Video: Track by Track (part II)

Album: "The Night Siren"
Type: Full length
Release date: March 24th, 2017
Tracks: 11
Genre: Progressive rock
Label: Inside Out Music
Format: CD, LP, Digital

Track listing:
01. Behind the Smoke
02. Martian Sea
03. Fifty Miles from the North Pole
04. El Niño
05. Other Side of the Wall
06. Anything but Love
07. Inca Terra
08. In Another Life
09. In the Skeleton Gallery
10. West to East
11. The Gift

Band members:
➤ Steve Hackett - guitars, vocals
➤ Kobi Farhi - vocals
➤ Mīrā ‘Awaḍ - vocals
➤ Nick D'Virgilio - drums
➤ Malik Mansurov - tar
➤ Gunnlaugur Briem - drums, percussion
➤ Roger King - keyboards
➤ Nad Sylvan - vocals
➤ Gary O'Toole - drums, percussion
➤ Rob Townsend - saxophone
➤ Amanda Lehmann - guitar
➤ Christine Townsend - violin, viola
➤ Dick Driver - double bass
➤ Troy Donockley - uilleann pipes






4 σχόλια:

  1. Ποιότητα. Εγγυημένα πράγματα. Καλλιτέχνης με κεφαλαία γράμματα. Και από τους λίγους που δεν τους κατάπιε ο χρόνος.

    ΑπάντησηΔιαγραφή
    Απαντήσεις
    1. Μεγάλη αλήθεια (η τελευταία σου πρόταση)!

      Διαγραφή
  2. Αγαπάμε και στηρίζουμε Steve. Art rock με ουσία, επίπεδο και συναίσθημα.

    ΑπάντησηΔιαγραφή
    Απαντήσεις
    1. Όσα εγκωμιαστικά λόγια και να πούμε γι' αυτό τον ταλαντούχο καλλιτέχνη θα είναι λίγα...

      Διαγραφή

Οφείλουμε να ζητήσουμε συγνώμη από τους (συμ)μετέχοντες στα σχόλια των αναρτήσεων για την ενεργοποίηση της εποπτείας των σχολίων (δηλαδή τα σχόλια θα περνάνε πρώτα από έλεγχο και μετά θα αναρτώνται). Αυτό συμβαίνει γιατί μας "τάραξαν" στο spam (διαφημίσεις και λοιπά άσχετα με το θέμα της εκάστοτε ανάρτησης). Ευελπιστούμε ότι δεν θα διαρκέσει πολύ και θα επανέλθει σύντομα η πρότερη διαδικασία (δηλαδή να βλέπετε το σχόλιό σας την στιγμή που το αναρτάτε)...