English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Steve Hackett - "Wuthering Nights: Live In Birmingham" (trailer)

Ο δίσκος των Genesis "Wind & Wuthering" ήταν ο τελευταίος του Βρετανικού συγκροτήματος με τον Steve Hackett. Κυκλοφόρησε τον Δεκέμβριο του 1976 και μετά από αυτό ο σπουδαίος καλλιτέχνης αφοσιώθηκε στην (πλούσια - τόσο ποσοτικά όσο και ποιοτικά) προσωπική του καριέρα. Έχει "βγάλει" 24 albums (χώρια τα live) με πιο πρόσφατο το φετινό "The Night Siren", το οποίο κυκλοφόρησε τον περασμένο Μάρτιο (να το ακούσετε αν δεν το έχετε κάνει ήδη).

Ο Steve Hackett θα υποδεχθεί το νέος έτος με την κυκλοφορία του live "Wuthering Nights: Live In Birmingham", το οποίο βασίζεται στον τελευταίο του δίσκο με τους Genesis (κι όχι μόνο). Το δελτίο τύπου της εταιρείας είναι κατατοπιστικό:

«The new live release commemorating 2017's 'Genesis Revisited with Classic Hackett' tour! Recorded and filmed in Birmingham in 2017, it includes a majority of Genesis tracks from 1976’s “Wind & Wuthering”, solo highlights and masterpieces like ‘Dance On A Volcano’, 'Inside And Out', ‘The Musical Box’, and ‘Firth Of Fifth’. Extras include Dolby 5.1 surround sound, behind the scenes footage & promo videos! Region code 0 (2CD/2DVD), Regions A,B,C (BLU-RAY).»

Artist: Steve Hackett
Birth name: Stephen Richard Hackett
Born: 12 February 1950 (age 67)
Occupations: Musician songwriter producer
Instruments: Guitar, vocals
Years active: 1970-present

Video: Album trailer
Album: "Wuthering Nights: Live In Birmingham"
Type: Live album
Release date: January 26th, 2018
Genre: Progressive rock
Label: Inside Out Music
Format: 2CD+2DVD, Blu-ray, Digipak

Steve Hackett - "Wuthering Nights: Live In Birmingham"
Disc 1 - Track listing:
01. Every Day (07:00)
02. El Niño (04:08)
03. The Steppes (08:01)
04. In The Skeleton Gallery (06:59)
05. Behind The Smoke (07:17)
06. Serpentine Song (07:39)
07. Rise Again (05:25)
08. Shadow Of The Hierophant (11:01)
09. Eleventh Earl Of Mar (08:56)

Disc 2 - Track listing:
01. One For The Vine (10:54)
02. Acoustic Improvisation (00:34)
03. Blood On The Rooftops (05:50)
04. In That Quiet Earth (05:07)
05. Afterglow (04:34)
06. Dance On A Volcano (06:54)
07. Inside And Out (06:40)
08. Firth Of Fifth (10:34)
09. The Musical Box (11:33)
10. Los Endos (09:59)

Disc 3 - Track listing:
01. Every Day (06:55)
02. El Niño (04:08)
03. The Steppes (08:50)
04. In The Skeleton Gallery (07:31)
05. Behind The Smoke (07:43)
06. Serpentine Song (07:56)
07. Rise Again (05:40)
08. Shadow Of The Hierophant (12:15)
09. Wuthering Nights, Live in Birmingham (32:32)

Disc 4 - Track listing:
01. Eleventh Earl Of Mar (09:05)
02. One For The Vine (10:41)
03. Blood On The Rooftops (06:26)
04. In That Quiet Earth (05:07)
05. Afterglow (04:34)
06. Dance On A Volcano (07:27)
07. Inside And Out (06:40)
08. Firth Of Fifth (10:34)
09. The Musical Box (19:07)
10. Los Endos (05:52)
11. Behind The Smoke (06:59)
12. Fifty Miles From The North Pole (07:33)
13. West To East (05:50)


Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Οφείλουμε να ζητήσουμε συγνώμη από τους (συμ)μετέχοντες στα σχόλια των αναρτήσεων για την ενεργοποίηση της εποπτείας των σχολίων (δηλαδή τα σχόλια θα περνάνε πρώτα από έλεγχο και μετά θα αναρτώνται). Αυτό συμβαίνει γιατί μας "τάραξαν" στο spam (διαφημίσεις και λοιπά άσχετα με το θέμα της εκάστοτε ανάρτησης). Ευελπιστούμε ότι δεν θα διαρκέσει πολύ και θα επανέλθει σύντομα η πρότερη διαδικασία (δηλαδή να βλέπετε το σχόλιό σας την στιγμή που το αναρτάτε)...