English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Alice Cooper - School's Out (Live at Wacken Open Air 2017)

Alice Cooper - School's Out (Live at Wacken Open Air 2017)
Στο φετινό Wacken Open Air εμφανίσθηκε ο Alice Cooper κι έχουμε στην διάθεσή μας, σε βίντεο, δύο από τα τραγούδια που ερμήνευσε: το "Paranoiac Personality" από τον φετινό δίσκο "Paranormal" και το all time classic "School's Out" από το ομότιτλο album (Απρίλιος 1972). Οι αριθμοί στις παρενθέσεις (βλ. tracklist) αφορούν το χρονικό σημείο που αρχίζει το εκάστοτε τραγούδι στον You Tube player...

Artist / Band: Alice Cooper
Birth name: Vincent Damon Furnier
Born: February 4, 1948 (age 69)
Origin: Phoenix, Arizona, U.S.
Genres: Hard rock, shock rock, glam rock
Occupations: Singer, songwriter, actor
Instruments: Vocals, harmonica
Years active: 1963-present
Video: "School's Out" & "Paranoiac Personality" (Live Wacken Open Air 2017)

Track listing:
➤ School's Out (00:01)
➤ Paranoiac Personality (03:41)


Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Οφείλουμε να ζητήσουμε συγνώμη από τους (συμ)μετέχοντες στα σχόλια των αναρτήσεων για την ενεργοποίηση της εποπτείας των σχολίων (δηλαδή τα σχόλια θα περνάνε πρώτα από έλεγχο και μετά θα αναρτώνται). Αυτό συμβαίνει γιατί μας "τάραξαν" στο spam (διαφημίσεις και λοιπά άσχετα με το θέμα της εκάστοτε ανάρτησης). Ευελπιστούμε ότι δεν θα διαρκέσει πολύ και θα επανέλθει σύντομα η πρότερη διαδικασία (δηλαδή να βλέπετε το σχόλιό σας την στιγμή που το αναρτάτε)...